Достапни линкови

Кина и САД разговарале за состојбата на Корејскиот полуостров


Бил Ричардсон во Пјонгјанг

Делегација на Соединетите американски држави ја заврши официјалната посета на Кина, за време на која со тамошните власти се дискутираше за ситуацијата на Корејскиот полуостров.
Американската амбасада во Кина соопшти дека разговорите биле корисни. Во меѓувреме, специјалниот американски претставник Бил Ричардсон ја продолжува својата посета на Пјонгјанг, со мисија да ги намали тензиите во регионот.

XS
SM
MD
LG