Достапни линкови

Упасен човек кој избодел четиринаесетмина во Јапонија


Еден човек бил уапсен во Јапонија по обид за убиство на железничка станица, соопштија од полицијата. Најмалку четиринаесетмина биле повредени во нападот кој се случи на 40 километри од Токио. Државната телевизија јави дека напаѓачот се качил на автобус и ги нападнал патниците.
XS
SM
MD
LG