Достапни линкови

Двајца преживеани од уривањето на брод близу Кина


Спасувачите пронајдоа двајца преживеани од уривањето на виетнамски брод во близина на кинеското крајбрежје. Продолжува потрагата по уште дваесет и петмина членови на екипажот на бродот кој потона во вторникот. Несреќата се случила на 110 милји западно од градот Санја на островот Хаинан.
XS
SM
MD
LG