Достапни линкови

Температури до минус 12


Macedonia - snowy day, Skopje, 16Dec2010
Времето денеска ќе биде ладно со повремени врнежи од снег. Утринската температура се спушти под нулата на минус дванаесет степени целзиусови. Се очекува дека дневните температури ќе се движат во интервалот од минус два до минус шест во котлините. На повисоките места и планините дневната температура може да падне и под минус десет степени.
XS
SM
MD
LG