Достапни линкови

Тачи: Вистината и правдата се на наша страна


Косовскиот премиер Хашим Тачи на денешната прес конфернеција во Приштина изјави дека извештајот наДик Марти има за цел да му наштети на Косово, на поранешното ОВК и нему лично .Тој додаде дека косовските институции се отворени за соработка во врска со обвинивањата и истакна дека ќе ги употреби сите легални и политички иснтрументи за да се справи со ситуцијата.Тачи ги отфрли обвинувањата и побара итна меѓународна и домашна истрага.
XS
SM
MD
LG