Достапни линкови

Путин повика на меѓуетничка толеранција


Рускиот премиер Владимир Путин кој одговара на граѓански прашања
Меѓуетничките судири во Москва се испровоцирани од неодговорните постапки на властите. Ова го изјави денеска рускиот премиер Владимир Путин одговарајќи на граѓански прашања во телевизиска емисија.Тој повика на меѓунационална и меѓуетничка толеранција. Повеќе од 1300 луѓе беа уапсени синоќа во Москва како обид да се спречат поголеми судири меѓу ултранационалисти и бандите од руските муслимански републики.
XS
SM
MD
LG