Достапни линкови

Германија догодина ќе почне повлекувањето војници од Авганистан


Германскиот министер за надворешни работи Гвидо Вестервеле пред Парламентот изјави дека до крајот на наредната година ќе го започне намалувањето на германските војници во Авганистан. Германија има 4500 војници во Авганистан со што е трета земја по број на војници.До сега во Авганистан загинале 44 германски војници.
XS
SM
MD
LG