Достапни линкови

САД постигнал напредок во Авганистан


Соединетите американски држави направиле значаен напредок во Авганистан во изминатава година во пресрет на почетокот на најавеното намалување на странските сили во земјата. Ова е дел од извештајот за стратегијата на претседателот Барак Обама што го објави Белата Куќа. Во извештајот е наведено дека голем број Талибанци се уапсени но состојбата во Авганистан се уште е „кревка “. Извештајот се однесува на последниве два месеца.
XS
SM
MD
LG