Достапни линкови

Најмалку 14 лица загинале во Авганистан


Авганистанските власти соопштија дека најмалку 14 луѓе загинаа а 4 се ранети при експлозија на бомба во провинцијата Херат.Во полицското соопштение е наведено дека бомбата била поставена на автопат во близина на границата со Туркменистан.
XS
SM
MD
LG