Достапни линкови

Путин одговара на прашања преку ТВ


Рускиот премиер Владимир Путин го започна одговорањето на прашања на граѓани во директен телевизиски пренос. Притоа тој потенцира дека Русија во оваа година со забележан пораст од 3,8 насто успела да излезе од економската криза. Тој се заложи за поцврсти мерки во справувањето со растечките етнички тензии во земјата. Неговите советници ја отфрлаат можноста Путин да се изјасни дали планира повторно да се кандидира за претседател на Русија на изборите догодина.
XS
SM
MD
LG