Достапни линкови

Ричардсон во посета на Северна Кореа


Гувернерот на американската држава Њу Мексико Бил Ричардсон денеска почнува неофицијална посета на Северна Кореа. Стејт департментот соопшти дека тој не носел никаква порака од американската влада до режимот во Пјонгјанг. Ричардсон веќе неколку пати престојувал во Северна Кореа, а оваа следува по разговорите во Кина.
XS
SM
MD
LG