Достапни линкови

Тркалезна маса за надлежностите на ДИК


Државната изборна комисија со поддршка на Мисијата на ОБСЕ во Македонија организира тркалезна маса на која ќе бидат разгледувани надлежностите на ДИК во спроведувањето на изборите и гласањето на дијаспората. Притоа ќе се разговара и за предложените измени на Изборниот законик.
XS
SM
MD
LG