Достапни линкови

Во Турција ново судење за заговор за воен удар


Во Турција денеска би требало да почне ново судење на скоро 200 активни и пензионирани офицери обвинети за заговор за уривање на происламистичката влада во 2003 година. Агенциите јавуваат дека судењето ќе се одржело пред специјален суд во близина Истанбул.
XS
SM
MD
LG