Достапни линкови

Путин на телевизија одговара на прашања од граѓаните


Рускиот премиер Владимир Путин денеска одговара на прашања на руските граѓани на телевизиска емисија, што се претвори во годишен настан. Се очекува, Путин да го потенцира закрепнувањето од економската криза и економскиот раст од 3,8 отсто во 2010 година.
Според најавите, мали се шансите Путин да сигнализира дека повторно ќе се кандидира за претседател во 2012 година.
XS
SM
MD
LG