Достапни линкови

Арапска лига - Нема рестарт на блискоисточните преговори


Арапската лига соопшти дека нема да има рестарт на преговорите меѓу Палестинците и Израел. Лигата прво сака да види „сериозен предлог“ од САД за окончување на блискоисточниот конфликт.
Палестинците се повлекоа од преговорите во септември, откако Израел одби да забрани проширување на доселеничките населби на Западниот Брег.
XS
SM
MD
LG