Достапни линкови

„Сојуз“ тргна кон Меѓународната вселенска станица


Руското вселенско летало Сојуз полета кон Меѓународната вселенска станица. Во екипажот се Русинот Дмитриј Кондратјев, Американката Катерина Колман и италијанецот Паоло Несполи. Тие треба да поминат пет месеци на станицата.
XS
SM
MD
LG