Достапни линкови

Временска прогноза - Студ и снег


Времето ќе биде претежно облачно и студено со повремен снег, особено во јужните и источните делови. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.
Температурата ќе се движи од минус 7 до еден степен.
Во Скопје, слично време со температура до минус три степени.
XS
SM
MD
LG