Достапни линкови

ОН ги укина санкциите за Ирак


Советот за безбедност на Обединетите Нации денеска ги укина најголем дел од санкциите кон Ирак што беа воведени во времето на Садам Хусеин.Советот му даде зелено светло на Ирак да работи на развој на нуклеарна програма за цивилни потреби.
XS
SM
MD
LG