Достапни линкови

Случајот со Санадер нема да влијае на преговорите на Хрватска со ЕУ


Шефот на делегацијата на Европската комисија во Хрватска Пол Вандорен денеска во Сплит ја отфрли можноста дека случајот со поранешниот хрватски премиер Иво Санадер, кој се наоѓа во притвор во Австрија, влијае на преговорите на земјата со ЕУ. Тој додаде дека Европската Комсија не коментира одделни случаи и го поздравува ставот на хрватските власти дека никој не е над законот.
XS
SM
MD
LG