Достапни линкови

Опозицијата во Романија бара гласање недоверба на Влада


Романските опозициски партии денеска поднесоа до парламентот барање за гласање недоверба на владата поради реформи во јавниот сектор и намалувањето на платите на работниците и службениците. Социјалдемократска партија соопшти дека предлогот за гласање недовреба го потпишале 209 пратеници и очекуваат следната недела да се разгледува тоа прашање.Oва е вторпат во изминатите два месеци oпозицијата да предлага гласање недоверба на коалициската влада.
XS
SM
MD
LG