Достапни линкови

Основачот на Фејсбук е избран за лице на годината


Магазинот „Тајм“ за лице на 2010-та година го прогласи основачот на социјалната мрежа Фејсбук Марк Цукерберг. Читателите при он лајн селекција го избрале основачот на интернет страницата Викиликс Џулијан Асанж но тоа не бил последниот избор на уредниците на магазинот.
Магазинот оваа селекција за лице на годината ја прави од 1927 година и до сега неколку американски претседатели, ја добиле оваа титула.
XS
SM
MD
LG