Достапни линкови

Јеремиќ: Светот треба да ја види страшната реалност во Косово


Министерот за надворешни работи Вук Јеремиќ по денешната средба со неговиот руски колега Сергеј Лавров во Москва изјави дека извештајот за трговијата со органи е сигнал дека светот треба да престане да го трга погледот од страшната реалност во Косово.Тој додаде дека извештајот за Косово е ист како и неговите лидери и како што вели,заедно ќе побараат решение за косовското прашање.
Лавров изјави дека Москва е загрижена за содржината на извештајот.
XS
SM
MD
LG