Достапни линкови

Самоубиствен напад во Иран


Иран , Самоубиствен напад во близина на џамија
Иранската државна агенција Ирна јави дека во напад на бомбаш самоубиец во близина на една џамија во југо-источен Иран, неколку луѓе загинале и биле повредени. Инцидентот се случил во близина на границата со Пакистан.
XS
SM
MD
LG