Достапни линкови

Лансиран вселенскиот брод Сојуз


Од космодромот Бајконур, Казахстан, денеска е лансиран рускиот вселенски брод Сојуз со тројца косманаути, русин, американец и италијанец. Предвидено е тие да поминат 5 месеци на Меѓународната вселенска станица.
XS
SM
MD
LG