Достапни линкови

29 загинати во автобуска несреќа во Индија


29 луѓе загинале во јужна Индија, од кои повеќето жени и деца, кога автобусот со кој се превезувале излетал од патот и се урнал во вештачко езеро. Најмалку 5 луѓе ја преживеале несреќата, а нуркачи го пребаруваат езерото бидејки не е познато колку луѓе имало во автобусот.
XS
SM
MD
LG