Достапни линкови

Потона брод кај Божиќните Острови


Брод со азиланти удрил во карпи во близина на Божиќните Острови, кај Австралија, при што потонал, а многумина од патниците се удавиле. Според агенциите, 40-тина луѓе биле спасени, а сеуште не е познат точниот број на настраданите.
XS
SM
MD
LG