Достапни линкови

Интерпелација за министерката за култура


Македонскиот парламент денеска ќе расправа за интерпелацијата за министерката за култура Елизабета Канческа Милевска, поднесена од СДСМ поради изчезнувањето на тендерска документација. Министерката ги демантира ваквите наводи.
XS
SM
MD
LG