Достапни линкови

Блокирани веб страници за вработените во воздушните сили на САД


Американските воздушни сили, на своите вработени им ги блокирале интернет страниците на кои се објавени тајните дипломатски документи, што ги обелодени Викиликс. Меѓу блокираните се и веб страниците на Њујорк Тајмс и Гардијан. Портпарол на воздушните сили изјави дека вкупно се блокирани 25 интернет страници.
XS
SM
MD
LG