Достапни линкови

Шефот на српската дипломатија во Русија


Министерот за надворешни работи на Србија Вук Јеремиќ денеска ќе престојува во посета на Москва, каде што ќе се сретне со својот руски колега Сергеј Лавров. На средбата ќе стане збор за билатералните односи, ситуацијата на Балканот и Косово, како и за меѓународната соработка. Јеремиќ ќе се сретне и со шефот на одделението за меѓународни односи на Руската православна црква, владиката Иларион.
XS
SM
MD
LG