Достапни линкови

Асанж ослободен со кауција


Демонстрант бара ослободување на Асанж
Британскиот суд го ослободи со кауција од 200 илјади фунти основачот на Викиликс Џулијан Асанж.Судијата побарал Асанж да ги почитува строгите правила за ослободувањето со кауцијата. Повеќе детали не се соопштени.
Новинските агенции јавуваат дека пред зградата на судот се собираат голем број на луѓе во знак на поддршка.
Асанж помина една недела во притвор откако сам и се предаде на полицијата поради меѓународната потерница по него за сексуално насилство.
XS
SM
MD
LG