Достапни линкови

Запален автобус со грчки фудбалски навивачи


Хрватска, напднат автобус со грчки навивачи
Триесетина хрватски навивачи денеска го нападнале и запалиле автобусот со грчки навивачи на фудбалскиот клуб Паок во Загреб. Полицијата соопшти дека најверојатно напаѓачите се навивачи на Динамо. Автобусот бил запален со факели и молотови коктели и набрзо бил изгасен пожарот, повредени при пожарот нема, но има им повредени во тепачката што настанала потоа. Полицијата соопшти дека неколку лица се приведени. Грчките навивачи допатувале во Хрватска еден ден пред фудбалскиот натпревар.
XS
SM
MD
LG