Достапни линкови

Состанок во Скопје во рамките на Јадранската повелба


Македонското министертво за надворешни работи соопшти дека утре во Скопје ќе се одржи состанок на партнерската комисија во рамките на Јадранската Повелба на кој ќе присусутвуваат шефовите на дипломатија на земјите од Западен Балкан и САД. Во соопштението е наведено дека поканети се и министрите на Србија и Косово. На состанокот ќе се разговара за евроатланската интеграција на регионот по Самитот на НАТО во Лисабон.
XS
SM
MD
LG