Достапни линкови

И Медведев ќе го одобри автопатот низ шумата Кимки


Потпаролот на рускиот претседател Дмитри Медведев Наталија Тимакова изјави дека одлуката на Владата за градење на автопат низ шумата Кимки ќе биде одобрена од претседателот.Претходно Медведев ја блокира изградбата на автопат низ шумата поради масовните протести на екологитите. Заменикот премиер Сергеј Иванов изјави дека ќе бидат извоени дополнителни над 100 милиони долари за компезирање на еколошките штети при изградбата на автопатот меѓу Москва и Санкт Петерсбург.
XS
SM
MD
LG