Достапни линкови

Берлускони ќе остане премиер


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони ја доби довербата на денешното гласање во Долниот дом. Довербата ја доби со само три гласа разлика, 314 пратеници гласаа „за“ додека 311 беа против. Претходно се гласаше во Горниот Дом на Парламентот каде коалицијата на Берлускони има мнозинство.
XS
SM
MD
LG