Достапни линкови

Полјак со нигериско потекло стана пратеник во Полска


Џон Годсон по потекло од Нигерија стана првиот црн пратеник во Полска.40 годишниот Годсон е член на партијата Граѓанска платформа. Тој во Полска се доселил 1993 година како свештеник во протестанската црква.Во Полска живеат 38 милиони граѓани од кои 4 илјади се африкански мигранти кои често се изложени на раситички провокации.
XS
SM
MD
LG