Достапни линкови

Чернобил догодина туристичка атракција


Украински претставници соопшти дека планираат во наредната година да отворат за туристи делови од забранетата зона околу поранешната нуклеарна централа Чернобил. Експерти определуваат туристички траси кои би биле безбедни, по што туристите би можеле да го посетат местото на најголемата цивилна нуклеарна катастрофа.
XS
SM
MD
LG