Достапни линкови

Иран нема да ја менува надворешната политика


Иранското министерство за надворешни работи соопшти дека нема да се менува нуклеарната и надворешната политика на Иран и покрај смената на шефот на дипломатијата Манучер Мотаки. Исто така од Техеран е најавено дека нема да има промена и во разговорите со големите сили околу иранската нуклеарна програма
XS
SM
MD
LG