Достапни линкови

Хрватска побара екстрадиција на Санадер


Хравтска денеска побара од Австрија да го екстрадира поранешниот хрватски премиер Иво Санадер осомничен за корупција и злоупотреба на службена должност.Претходно хрватското обвинителство соопшти дека банкарските сметки и имотот на Санадер и неговото семејсто се „замрзнати“.Санадер беше уапсен во петокот во близина на Салцбург по меѓународна потерница откако ја напушти Хрватска.
XS
SM
MD
LG