Достапни линкови

Тинејџери избоделе до смрт имигрант во Москва


Руската полиција денеска соопшти еден киргистански работник бил избоден до смрт од група тинејџери додека додека тројца азербеjџански работници се тешко повредени во Москва. Инцидентот се случил пред националистичките протести викендов. Протестите во саботата на кои учетвуваа илјадници фудбалерски навиначи и националистички групи предизвикаа нереди и оставија зад себе две жртви. Полицијата претпоставува дека убиството на работникот е одмазда за минатонедeлното убиство на фудбалски навивач на Спартак.
XS
SM
MD
LG