Достапни линкови

Филе и Ештон честитаа за изборите на Косово


Еврокомесорот за проширување Штефан Филе и еврокомесарот за надворешна политика Кетрин Ештон упатија честитки за за мирните избори на Косово и изјазија очекување за поскоро стартување на дијалог меѓу Белград и Приштина. Во соопштението се наведува дека тие очекуваат брзо формирање на нова влада која ќе се фати во костец со предизвиците.
XS
SM
MD
LG