Достапни линкови

Британија се плаши од поддржувачите на Викиликс


Британија соопшти дека стравува од можни хакерски напади на владините интернет страници од поддржувачите на Викиликс. За утре е закажано сослушувањето на основачот на Викиликс Џулијан Асанж за екстрадиција.
Асанж е уапсен по меѓународна потерница од Шведска каде што е обвинет за сексуално насилство. Голем број на подржувачи на делото на Аснаж досега својата интернет одмазда ја спроведоа врз неколку институции и банки кои ги затворија неговите сметки.
XS
SM
MD
LG