Достапни линкови

Тензична атмосфера на Брегот на Слоновата Коска


Воени трупи лојални на досегашниот претседател на Брегот на Слоновата коска Лаурент Гбагбо биле забележани околу хотелот на неговиот ривал и победник на претседателските избори Аласан Оутара. Блокадата на хотелот на Оутара траела два и пол часа но поминала без инциденти. И двајцата претседателски кандидати се прогласија за претседатели по минатомесечните избори
XS
SM
MD
LG