Достапни линкови

ЕУ: Изборите во Косово беа добро организирани


Набљудувачите од Европскиот Парламент денеска во Приштина оценија дека парламентраните избори во Косово биле добро организирани и резултирале со добра излезност. Во оопштението се изразува задоволство од мирната атмосфера на изборите но и жалење за изолираните инциденти. Меѓу набњудувачите беа и европратениците Дорис Пак, Едуард Кукан и Јелко Кацин.
XS
SM
MD
LG