Достапни линкови

Заврши заложничката драма во Франција


Заложничката криза во француското училиште во Бесанкон заврши, соопштија локалните власти.17 годишниот киднапер ги ослободи сите деца и нивниот учител кои ги држеше во заложништво во училиштето. Киднаперот се уште е во училиштетото со полициска придружба.
XS
SM
MD
LG