Достапни линкови

Медведев: ќе се справиме со ултранационалистите


Рускиот претседател Дмитри Медведев вети дека ќе се справи со ултранационалистите кои им се придружија на фудбалските навивачи кои во саботата протестираа во Москва. Тие се судрија со полицијата откако на протестите почнале да се извикуваат расистички пароли. Медимите јавуваат дека тензиите продолжиле и во текот на викендот.
XS
SM
MD
LG