Достапни линкови

Заложничка драма во училиште во Франција


Петнаесетина ученици и нивниот учител биле задржани како заложници во едно основно училиште во Бесанкон, источна Франција, јавуваат новинските агенции. Според некои неофицијални информации, киднаперот имал 17 години и бил вооружан со два меча.
XS
SM
MD
LG