Достапни линкови

Јужнокорејски брод потона на Антарктикот


Во потонувањето на еден јужнокорејски рибарски брод во близина на Антарктикот се страхува дека загинале дваесетина рибари. Агенциите јавуваат дека на морнарите на еден брод што минувал до местото на несреќата им успеало да спасат дваесетина рибари. Се уште не е позната причината за потонувањето на бродот.
XS
SM
MD
LG