Достапни линкови

Министерот Милошоски во официјална посета на Андора


Министерот за надворешни работи на Македонија Антонио Милошоски денеска ќе престојува во официјална посета на Андора. Во оваа прва посета на еден шеф на македонската дипломатија се очекува размена на мислења за можностите за унапредување на соработката меѓу двете земји, пред се, во економијата и туризмот
XS
SM
MD
LG