Достапни линкови

Собранието ќе РМ ќе расправа за свое распуштање


Собрание - дебата
Собранието на Македонија денеска ќе расправа за предлогот за распуштање на Парламентот, доставена од опозициската СДСМ, која бара предвремени избори.
Владејачката ВМРО ДПМНЕ во минатата недела донесе одлука да не поддржи предвремени избори, а за тоа се изјасни и нејзиниот коалициски партнер ДУИ.
XS
SM
MD
LG