Достапни линкови

Холбрук и натаму во критична состојба


Ричард Холбруг
Специјалниот преставник на САД за Авганистан и Пакистан Ричард Холбрук, останува во болница по итната операција. Тој беше примен во болница во петокот. Американските официјални лица изјавија дека Холбрук останува во критична состојба. Болеста на Холбург доаѓа пред Белата куќа да ја објави стратегијата на САД против Талибанците и милитантите на Ал Каеда во
Авганистан и Пакистан.
XS
SM
MD
LG